Strandpalen wandeling

StrandpaalStrandpaal

Het eiland lijkt door de strandpalen vastgeprikt in de Waddenzee. Toch hebben de palen een hele andere functie. Tijdens de wandeling wordt daar uitgebreid bij stil gestaan en krijgt u alle informatie over de geschiedenis van de strandpalen. Ook is er aandacht voor de betekenis van de letters en cijfers op de palen en de recente kustveranderingen op Schiermonnikoog. Hoe kunnen we voorkomen dat deze ‘Trouwe wachters’ verdwijnen ook al hebben ze hun oorspronkelijke functie verloren? Deze wandeling (7 kilometer), gaat over paden, door duinen en over het strand en brengt u op bijzondere plekken.

Na afloop van de wandeling bieden wij u graag een kopje koffie/thee aan.

Data:

 • Donderdag 7, 14 en 21 november 2019

Tijd:

 • 10.30-13.00 uur op 7 en 14 november
 • 14.00-16.30 uur op 21 november

Prijs:

 • € 9,00 per persoon
 • € 7,50 leden Natuurmonumenten

Bijzonderheden:

 • Start: VVV-kantoor
 • Maximaal 20 deelnemers
 • Gids: Harry Alers
 • Deze wandeling is niet geschikt voor rolstoelen en rollators. Honden mogen niet mee. Ondanks dat de wandeling niet echt zwaar is wordt wel verwacht dat de deelnemers gemakkelijk ruim 7 kilometer kunnen lopen.

Meer cultuurhistorische wandeltochten?

kijk eens bij Wandeltocht Vredenhof
of Dorp in Oorlog
Wilt u deze wandeling reserveren?

U kunt uw tickets online kopen door op de onderstaande link te klikken.
Klik hier voor onze algemene & annuleringsvoorwaarden voor excursies

Of kom langs bij VVV Schiermonnikoog en boek uw favoriete wandeltocht(en) aan de balie!

 

Bestel hier uw tickets
 • Zoek & Boek

  Wilt u overnachten op Schiermonnikoog? Dat kan!

  Zoeken
Aleida Blom, pottenbakker op Schier

Aleida is pottenbakker op het eiland. In haar Hjirre maakt en verkoopt ze haar kunst. Daarnaast is zij onderdeel van kunstgroep SJain en is ze druk bezig om het Kunstfestival, met de zee als thema, in september 2018 vorm te geven. Bekijk het volledige verhaal

Aleida Blom, pottenbakker op Schier

Deel deze pagina en ontdek Schiermonnikoog samen